HTTP Tunneling

A Unix/Linux szerverek üzemeltetése wikiből
A lap korábbi változatát látod, amilyen Tamas.andrus (vitalap | szerkesztései) 2010. december 2., 12:28-kor történt szerkesztése után volt.

Tartalomjegyzék

1 Mi a HTTP Tunneling?

A HTTP alagutazás egy lehetséges megoldás bármilyen hálózati forgalom szabványos HTTP kérésekbe való becsomagolására. A HTTP alagút kiépítése valójában kettő vagy több kapcsolat kiépítése, implementációtól függően.

2 Alagút HTTP CONNECT metódussal

Létezik megoldás a HTTP CONNECT mechanizmus használatára az alagutazás során, ahol a forgalmat generáló alkalmazás egy köztes szerverhez csatlakozik, ami azután felépíti a kapcsolatot a kívánt kiszolgálóval, a kapcsolatfelépítés után már nem HTTP fog menni a nyitott kapcsolaton, hanem tetszőleges forgalom, amit a köztes szerver fog proxyként továbbítani.

3 Alagút HTTP GET vagy HTTP POST metódussal

A másik megoldás a HTTP GET vagy HTTP POST metódust használja a kommunikációra, ennek megvalósítása kliens-szerver modellel történik. A kapcsolat teljes időtartalma alatt HTTP kérések mennek ezért a forgalom nem megkülönböztethető egy valódi (pl böngészés által generált) HTTP forgalomtól.


Az általános modellben a kliens egy szigorú proxy mögött helyezkedik el, a szerver alkalmazás pedig azon kívül. A cél hogy a proxy által korlátozott hálózatból a belső hálózaton kívüli eröforrások elérhetőek legyenek

4 GNU HTTP Tunnel

5 Proxy kikerülése HTTP alagúttal

6 Más implementációk

7 További információk

8 Külső hivatkozások

GNU HTTP Tunnel honlapja

GNU HTTP Tunnel Binárisok CygWin-re

Személyes eszközök